Chcete kúpiť byt no viete aká je doba? Ceny sú premrštené, ľudia arogantný.. Hľadáte spôsob ako kúpiť byt bez toho aby ste sa popálili. Tak tu máme pre vás pár rád ako kúpiť dom bez problémov. Prvým krokom pri kúpe bytu je dôkladne si premyslieť, čo od svojho nového bývania očakávate. Koľko izieb potrebujete? Máte záujem o nový byt alebo vám postačí starší byt? Hľadáte byt v centre mesta alebo skôr na dedine alebo na predmestí? Potrebujete byť blízko práce, školy alebo verejnej dopravy? Aký je váš rozpočet na kúpu bytu. Cena a lokalita. Je treba si hneď na začiatku uvedomiť, že ceny sú rôzne a líšia sa podľa lokality.

byt

Určite byt v centre mesta bude tak 3 krát drahší ako byt na dedine. Lokalitu si vyberajte podľa dostupnosti do práce, školy, verejne dopravy, obchodov a zdravotníckych inštitúcií. A hlavne myslite na bezpečnosť a kľud v lokalite. Určite veľký rozdiel na cene je pokiaľ kupujete starší byt a novy byt. Nové byty sú drahšie no ich prevádzka vychádza väčšinou lacnejšie ako tie staré byty. Než sa rozhodnete pre konkrétny byt, je dôležité dôkladne skontrolovať jeho technický stav. Ak si neviete rady sami, môžete si najať odborníka, ktorý vám pomôže posúdiť stav nehnuteľnosti.

predaj

Zamerajte sa hlavne na elektrické rozvody, vodovodné a plynové potrubia. Skontrolujte, či okná dobre tesnia a dvere sa bez problémov zatvárajú. Pozrite si stav podláh, skontrolujte či niekde sa nenachádza pleseň. Pokiaľ ste si vybrali a skontrolovali byt, prichádza na rad skontrolovať si kúpnu zmluvu. Pred podpisom kúpnej zmluvy si overte, či sú všetky dokumenty v poriadku. Nechajte dokumenty preštudovať právnikom, ktorý vám môže pomôcť odhaliť prípadné riziká. Po podpise kúpnej zmluvy nasleduje podanie návrhu na vklad do katastra nehnuteľností, čím sa kupujúci oficiálne stáva novým vlastníkom. Odovzdanie bytu by malo byť sprevádzané spísaním protokolu, kde sa uvedú stavy energií a prípadné škody.