Možnosť presúvať nábytok z miesta na iné miesto je veľkou výhodou, zmeny v zaradení totiž robíme nielen doma, ale aj na pracoviskách, a tam sa kolieska na nábytku zídu, bez námahy si tak prispôsobíme všetky kusy zariadenia svojim potrebám. Jednotlivé prvky nábytku pritom netrhajú podlahu a nenechávajú za sebou ryhy. Ťažké nábytky z masívu by sme tak ľahko ako moderné nábytky z drevotriesky nepresúvali, na nich je potrebná chlapská sila, no ak by mali pripevnené kolieska, išlo by to podstatne ľahšie. Výrobcovia moderného zariadenia interiérov už však tento vynález využívajú a na jednotlivé, prevažne solitérne kúsky nábytku montujú nábytkové kolieska. Sú súčasťou skriniek, kontajnerov a iných typov zariadenia v bytoch či kanceláriách.
Základnou požiadavkou na druh koliesok je typ podlahy, po ktorej sa budú posúvať, ale aj hmotnosť nákladu, ktorý sa bude presúvať. Nábytkové kolieska však musíme voliť aj podľa toho, ktorým smerom sa s nimi bude manévrovať a ako často. Táto funkčnosť však nie jediným faktorom, ktorý má dôležitú úlohu pri ich výbere, dizajn musí takisto zodpovedať prevedeniu nábytku a štýlu celého interiéru. Pevné alebo otočné kolieska sa dajú zohnať v priemeroch od 14mm do 50mm a na nábytok sa prichytávajú 2 alebo 4 skrutkami. Dizajnovo zaujímavé kolieska sú takisto používané v administratívnych priestoroch, ale aj v domácnostiach či kanceláriách a podobne.
Rovnako ako otočné kolieska, nábytkové kolieska aj tieto treba inštalovať s ohľadom na podlahu, smer otáčania a posúvania a jeho pravidelnosť. V tomto prípade sa kolieska vyrábajú s nosnosťou až do 90kg na jedno koliesko a v priemeroch od 65 až do 75 mm. K nábytku sa pripevňujú platničkami alebo čapmi, ktoré však nie sú súčasťou balenia koliesok, treba ich objednávať samostatne. Otáčanie či presúvanie niektorých súčastí zariadenia kancelárie či bytu už nie je závislé na tom, koľko chlapov máme momentálne poruke, aby ich presunuli, ale od vynálezu, ktorý zmenil smer technických vynálezov, kolieska, s ktorým ide všetko oveľa ľahšie a rýchlejšie.